Informace

Gran Canaria

- nádherné pláže

- přijatelné ceny

- krásná a živá letoviska

- celoročně

Nejnavštěvovanější z kanárských ostrovů má rozlohu pouhých 1 560 km2, ale naleznete zde vše od velkých turistických letovisek, přes divokou krásu vnitrozemí a západního pobřeží až po rušné velkoměsto Las Palmas. Dovolenou si zde užije každý, bez ohledu na to co hledá. Je to ideální výchozí bod pro poznávání celého kanárského souostroví.

Fakultativní výlety: Aqualand, Jeep Safari, Grand tour po ostrově, Sioux

City, sportovní rybaření, výlety na okolní ostrovy

 

Las Palmas

Las Palmas je typicky španělské město – ve staré části se nacházejí starobylé památky a současně je to světové město s mezinárodní atmosférou. Stará čtvrť Vegueta byla v roce 1990 zapsána na seznam UNESCO. Jižně od centra města se rozprostírá nádherná botanická zahrada a ve městě se nachází také jeden z největších přístavů na světě. Město je vyhledáváno především klientelou z řad obchodníků. Je ale také oblíbeným turistickým cílem s řadou kvalitních hotelů, obchodů, restaurací a barů a jednou z nejhezčích pláží na ostrově - Playa las Canteras.

Playa del Ingles

Letovisko Playa del Ingles leží na jihu ostrova a patří mezi nejznámější a nejžívější letoviska ostrova. Toto pestré, živé a přívětivé místo vás uchvátí svými nádhernými plážemi a přívětivými teplotami, které i v zimě dosahují v průměru 20 C.

Šest kilometrů dlouhá písečná pláž s lehátky, slunečníky, kiosky a bary navazuje přímo na hlavní promenádu. Kdo hledá klid, najde jej v nádherné oblasti písečných dun Duinas de Maspalomas. Transfer z letiště: cca 40 minut.