Španělsko - informace
ŠPANĚLSKO - COSTA MARESME (KATALÁNSKO)
 
OBECNÉ ÚDAJE:  
Rozloha: Španělsko se rozkládá na nejzazším jihozápadě Evropy. Leží na Pyrenejském poloostrově, který je omýván Středozemním mořem, Atlantickým oceánem a Kantaberským mořem. K jeho území také patří Baleárské ostrovy ve Středozemním moři, Kanárské ostrovy v Atlantickém oceánu a enklávy Ceuta a Melilla. Celková rozloha státu je 504 788 km2. Naše cestovní kancelář pořádá zájezdy do Středozemního Španělska, konkrétně do oblasti Katalánska.
 
Tato země, obklopená Pyrenejemi a omývaná Středozemním mořem, se rozkládá na severovýchodě Španělska a vyznačuje se silnou osobitostí, která se bohatě odráží v národní kultuře a vlastním katalánském jazyce. Jedná se o velmi rozvinutou a dynamickou oblast. Žije v ní šest milionů obyvatel, po Andalusii je druhým nejlidnatějším územím. Historickým a hlavním městem Katalánska je Barcelona. Toto překrásné historické a olympijské město můžete navštívit s naší cestovní kanceláří v rámci fakultativního výletu.
 
Obyvatelstvo: 40 500 000 obyvatel 
 
Jazyk: Kastilská španělština po celém území, katalánština, valencijský a galicijský jazyk na území jednotlivých autonomních společenství. 
 
Náboženství: Španělská ústava zaručuje svobodu vyznání.
 
Elektrický proud: 220 voltů SS 
 
Průměrné teploty: květen - moře: 18C, vzduch: 22C, červen - moře: 22C, vzduch: 26C, červenec - moře: 24C, vzduch: 29C, srpen: moře: 25C, vzduch: 29C, září- moře: 23C, vzduch: 27C, říjen - moře: 21C, vzduch: 23C.
 
Časový rozvrh: Ve Španělsku je zvykem začínat den později a užívat si dne předešlého déle než je zvykem u nás. Dopolední prodejní doba začíná v 9.00 a 9.30a končí zpravidla ve 13.30. Obchody se znovu otevírají odpoledne v 16.30 či v 17.00, i když stále přibývá krámků, které odpolední přestávku nedodržují. V turistických oblastech se v létě prodejní doba prodlužuje do 23.00, přičemž řada barů a diskoték má otevřeno až do rána.
Španělsko patří každoročně mezi nejoblíbenější cíle dovolené. Není divu, Španělsko má totiž všechny předpoklady pro strávení krásné dovolené: 
dlouhé písčité pláže stejně jako malé zátoky mezi skalami, čisté moře, palmové promenády s řadou obchůdků, barů a restaurací, noční život a v neposlední řadě přijatelné ceny. 
Takové je i letovisko, která Vám nabízíme - Malgrat de Mar.
 
LETECKÁ DOPRAVA: Letecká doprava je zpravidla zajišťována charterovými linkami nízkonákladové společnosti SMARTWINGS. Jedná se o týdenní pobyty, odletovým dnem je neděle. Na letišti v ČR se klienti zpravidla odbavují sami, po příletu do Barcelony si klienty přebírá náš delegát, který dále organizuje transfer do místa pobytu.
 
Pobyty mimo termín: Na vyžádání je možné zajistit i pobyty mimo termíny v ceníku. Cena takto zpracované nabídky se pak odvíjí od sezóny a knihovací třídy, ve které se podaří zajistit letenku. Letecké termíny mimo termín mohou být bez asistence delegáta. 
 
AUTOBUSOVÁ DOPRAVAAutobusová doprava je zajištěna pohodlnými klimatizovanými autobusy, zpravidla značky Karosa s videem a barem. V průběhu cesty jsou zajištěny pravidelné hygienické a bezpečnostní přestávky, kdy je možné si u řidičů zakoupit za Kč občerstvení. Řidiči také zajišťují technický doprovod po dobu cesty. 
 
TRASA: ČR, Německo, Francie, Španělsko 
 
PŘEDPOKLÁDANÁ DOBA JÍZDY: cca 29 hod z Opavy, 24 hod z Prahy